Герпес - це не просто заразна вірусна інфекція, яка періодично доставляє фізичний і естетичний дискомфорт своїм проявом на обличчі. Це ще і нескінченна боротьба людини з внутрішнім ворогом, якого ти не можеш перемогти. Носій герпесу може тільки контролювати висипання на шкірі і шукати способи його лікування [2].

На обличчі, як правило, проявляється вірус простого герпесу, який є одним з видів цього захворювання. Після першого зараження вірус залишається в організмі людини назавжди [4], тому позбутися повністю від герпетичної інфекції у його носія не вийде. 

Потрібно лише розуміти, що:

- герпесом легко заразитися повітряно-крапельним шляхом, або використовуючи засоби гігієни (косметики) загального використання [4];
- основним фактором появи пухирців на обличчі є знижений імунітет. А сприяти цьому може: і незбалансоване харчування, і переохолодження, а також стреси і все, що приносить фізичний і моральний дискомфорт;
- активну стадію герпесу потрібно лікувати. Це необхідно не тільки для відновлення зовнішньої краси і впевненості в собі, а й для того, щоб не поширювати інфекцію.

Для усунення пухирців на шкірі обличчя допомагає крем Ліпстер. Найбільш суттєвою відмінністю Ліпстера є наявність в ньому мікронізованого ацикловіру, який має високий ступінь подрібнення до однорідної субстанції [3]. Це дозволяє крему проникнути в осередок вірусної інфекції і сприяти швидкому загоєнню виразок [5].

Для запобігання появи пухирців на губах і навколо носа рекомендується починати використовувати Ліпстер на ранній стадії розвитку герпесу, а саме при відчутті свербіння (пощипування або печіння). Застосовуючи крем в перші дні, появи характерних герпетичних пухирців на обличчі можна уникнути [5]. Якщо ж попередити висипання не вдалося, то слід враховувати правила нанесення Ліпстера на шкіру обличчя. Використовувати його потрібно тільки на зовнішній поверхні шкіри, не допускаючи попадання крему на слизові рота або очей. Також не рекомендується використовувати крем на ніч. Після кожного нанесення Ліпстера на уражені ділянки, руки необхідно вимити для запобігання поширення інфекції по шкірі.
Ідеальна тривалість застосування Ліпстера - 4-10 днів з частотою використання 5 разів на день [1,5]. У разі дотримання всіх правил використання крему, а також правил особистої гігієни, позбутися від прояву герпесу можна за кілька днів [1,5].

Література:

  1. Інструкція для медичного застосування препарату Липстер.
  2. Клиническая фармакология и фармакотерапия. - 3-е изд. Белоусов Ю.Б. "МИА". 2010.
  3. Rogers T.L., Nelsen A.C., Hu et al. J. A novel particle engineering technology to enhance dissolution of poorly water soluble drugs: spray–freezing into liquid // Eur. J. Pharm. Biopharmac. – 2002; 54:271–280
  4. Герпесвирусные инфекции. Особенности проявления в челюстно-лицевой области. Уч. пособие. В.А. Исаков. – С. Петербург: 2014
  5. Treatment and prevention of herpes labialis. Clinical Review. Wim Opstelten et al. Can Fam Physician. 2008; 54:1683-7. 1684. Canadian Family Physician.

Крем для лечения герпеса на губах и лице Липстер

ЧОМУ ЛІПСТЕР?

Як же зробити правильний
вибір серед великого
різноманіття протигерпесних
препаратів?

Читати далі

ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ

Чим більше ви знаєте про
боротьбу з герпесом, тим
легше Вам його побороти

Читати далі

Copyright 2021 АТ «Фармак» Логотип компании Фармак - производитель Липстер