Напевно, не існує жодної людини, яка б не знала щось про герпес. Більшість може сказати, що це вірус, але не всі знають, що він є одним з найбільш розповсюджених вірусів у світі. У всьому світі, близько 90% людей мають один або обидва віруси герпесу [5]. 

Найпоширенішим серед них вважається вірус простого герпесу. Основним проявом герпетичної інфекції є поява пухирців на слизових оболонках обличчя (зазвичай це губи та трикутник навколо носа). Активна стадія хвороби не тільки завдає багато естетичних клопотів, але й є вкрай заразною [2]. Саме тому кожному бажано знати як передається герпес та які причини його виникнення.

Проявляє себе цей вірус тільки у разі його наявності в нервових гангліях організму. Характерні ж пухирці на губах з’являються через зниження імунітету. Головними чинниками погіршення захисних функцій організму вважається перенесення різних захворювань (в тому числі й хронічних), стресові ситуації, переохолодження, фізичні виснаження, дієти і т.і.  Протягом цього періоду існує висока вірогідність активувати «сплячий» герпес або ж заразитися герпетичною інфекцією [1].

Поширення герпесу здійснюється:

  • повітряно-крапельним шляхом під час чхання чи кашлю людини-носія герпесу з пухирцями на губах. Зазвичай, у такий спосіб заразитися можуть діти при тісному спілкуванні з дорослими;
  • через побутові предмети, такі як: спільний посуд, засоби особистої гігієни, косметику;
  • під час порушення цілісності пухирців через поцілунки або безпосередній дотик руками до герпетичних висипань. Якщо у разі пошкодження пухирців одразу не вимити руки, то є ризик перенести інфекцію на інші ділянки шкіри обличчя;
  • у разі потрапляння прямих сонячних променів («сонячний герпес») на пошкоджену герпесом ділянку шкіри [3].

Вилікувати герпес повністю на сьогоднішній день неможливо. Однак, позбутися його прояву на обличчі можливо завдяки крему Ліпстер. Його активною діючою речовиною є мікронізований ацикловір. Він моментально дістається вогнища інфекції та ефективно бореться з вірусом герпесу. У разі безперервного застосування Ліпстера 5 разів на день протягом 4 днів пухирці на обличчі  швидко підсихають і зникають [6].

Важливо наносити крем тільки на обличчя, ділянки якого уражені герпетичною інфекцією (контури губ та трикутник навколо носа), а також не використовувати Ліпстер на ніч. Крем підійде як дорослим так і дітям після 12 років, а максимальна тривалість використання крему складає 10 днів [4].

Перед використанням слід проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитися з інструкцією з використання лікарського засобу.

Ліпстер – крем для лікування герепсу! [4]

Література:

  1. Семейство герпесвирусов на современном этапе, Т. К. Кускова, Е. Г. Белова, МГМСУ, Москва, Лечащий Врач, № 05, 2004.
  2. Герпетическая инфекция. А.В. Мурзич, М.А. Голубев. Государственный научно-исследовательский центр профилактической медицины МЗ РФ. Южно-Российский медицинский журнал, № 3, 1998
  3. Герпесвирусные инфекции. Особенности проявления в челюстно-лицевой области. Уч. пособие. В.А. Исаков. – С. Петербург: 2014.
  4. Инструкция по медицинскому применению препарата Липстер.
  5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK47447/
  6. Acyclovir Cream for Treatment of Herpes Simplex Labialis: Results of Two Randomized, Double-Blind, Vehicle-Controlled, Multicenter Clinical Trials, Spotswood L. Spruance, 2002.

Крем для лечения герпеса на губах и лице Липстер

ЧОМУ ЛІПСТЕР?

Як же зробити правильний
вибір серед великого
різноманіття протигерпесних
препаратів?

Читати далі

ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ

Чим більше ви знаєте про
боротьбу з герпесом, тим
легше Вам його побороти

Читати далі

Copyright 2021 АТ «Фармак» Логотип компании Фармак - производитель Липстер