Ліпстер – це лікарський засіб, який показаний для лікування герпесу на губах та обличчі. Ліпстер виготовляється у формі крему для нанесення на уражені герпесом ділянки шкіри [1].

Діючою речовиною крему Ліпстер є відомий противірусний засіб – ацикловір. Ацикловір має доведену [2] противірусну дію щодо вірусів простого герпесу 1-го та 2-го типу. Саме вірус герпесу 1-го типу викликає герпетичні ураження шкіри губ та обличчя [5].

Якщо Ви читаєте цю статтю, очевидно, Ви вже знайомі з проявами герпесу на губах та обличчі. Більш детально про дану хворобу та підходи до її лікування Ви можете прочитати у відповідних статтях та розділах сайту, а зараз ми зупинимося на тому, як саме крем Ліпстер допомагає вилікувати герпес.

Механізм дії ацикловіру (а отже й Ліпстеру) вивчався на молекулярному рівні і за його відкриття у 1988 році Гертруда Елайон стала лауреатом Нобелівської премії з фізіології та медицини. Механізм дії ацикловіру є досить цікавим та одночасно простим. Кілька слів про те, як працює Ліпстер, щоб розуміти на скільки ефективно він здатен пригнічувати вірус герпесу.

Важко повірити, але ацикловір сам по собі не впливає на вірус герпесу. Щоб ацикловір став пригнічувати вірус герпесу необхідно перевести молекулу ацикловіру в активну форму, а для цього потрібна спеціальна речовина – фермент тимідинкіназа. У здорових клітинах людини такого ферменту немає. Тому, потрапивши до здорової клітини (без вірусів герпесу), ацикловір практично не проявляє жодних ефектів. Однак, виявилось, що необхідний для активації фермент містять клітини, які уражені вірусом герпесу (неймовірно, але саме вірус герпесу стимулює виробництво даного ферменту у клітинах). Потрапивши у «хворі» клітини молекула ацикловіру активується під дією ферменту та починає активно пригнічувати розмноження вірусів герпесу. Таким чином вірус герпесу сам сприяє своєму ж знищенню! Справді, таке відкриття достойне Нобелівської премії.

Хоча й механізм дії має першочергове значення для препарату, однак Ліпстер володіє додатковими індивідуальними характеристиками, які відрізняють його від інших подібних засобів і про які йтиметься далі.

У виробництві крему Ліпстер використовується не звичайний порошок ацикловіру,  а саме мікронізований ацикловір [1]. Мікронізований означає більший ступінь подрібнення субстанції ацикловіру. Це може мати вагоме значення для більш глибокого проникнення діючої речовини крему Ліпстер у пори шкіри та ще ближчому контакту ацикловіру з ураженими тканинами. Так, за даними досліджень, різниця у площі всмоктування між звичайними та мікронізованими формами деяких препаратів складає до 56 разів [3]. Цікавим є те, що мікронізовану форму ацикловіру Ви знайдете лише у кремі Ліпстер [4].

Варто також підкреслити, що, для забезпечення ефективності препарату, крем Ліпстер містить 5% концентрацію діючої речовини, яка є максимальною концентрацію ацикловіру у зовнішніх формах [4].

Вагоме значення має і кількість препарату в упаковці. У тюбику крему Ліпстер міститься цілих 5 грам крему, такої кількості препарату може вистачити на повний курс лікування герпесу на губах та обличчі.

Отже, Ліпстер, завдяки специфічній противірусній дії проти вірусу герпесу,  а також за рахунок комбінації власних індивідуальних особливостей, таких як ступінь подрібнення, концентрація ідючої речовини та кількості препарату в упаковці, є дієвим засобом для лікування герпесу на губах та обличчі.

 Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією для використання лікарського засобу.

Література:

  1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Ліпстер
  2. Клиническая фармакология и фармакотерапия. - 3-е изд. Белоусов Ю.Б. "МИА". 2010.
  3. Rogers T.L., Nelsen A.C., Hu et al. J. A novel particle engineering technology to enhance dissolution of poorly water soluble drugs: spray–freezing into liquid // Eur. J. Pharm. Biopharmac. – 2002; 54:271–280
  4. Реєст лікарських засобів України.
  5. Герпесвирусные инфекции. Особенности проявления в челюстно-лицевой области. Уч. пособие. В.А. Исаков. – С. Петербург: 2014.

Крем для лечения герпеса на губах и лице Липстер

ЧОМУ ЛІПСТЕР?

Як же зробити правильний
вибір серед великого
різноманіття протигерпесних
препаратів?

Читати далі

ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ

Чим більше ви знаєте про
боротьбу з герпесом, тим
легше Вам його побороти

Читати далі

Copyright 2021 АТ «Фармак» Логотип компании Фармак - производитель Липстер